هلالیون

دانلود نوحه از حاج عبدالرضاهلالی وسایر مداحان

پیام‌‌ رهبر‌ معظم ‌انقلاب ‌درپی‌هتک‌حرمت قرآن شریف
نویسنده : محمدموسوی - ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٩
 

پیام‌‌ رهبر‌ معظم ‌انقلاب ‌درپی‌هتک‌حرمت قرآن شریف:
دولت آمریکا باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ را به گونه‌ای شایسته به مجازات برساند
جام جم آنلاین: در پی اهانت نفرت انگیز به قرآن شریف در آمریکا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی به ملت ایران و امت بزرگ اسلام، حلقه های صهیونیستی درون دولت آمریکا را طراحان اصلی این توطئه مشمئز کننده خواندند و با تشریح اهداف پشت پرده کینه توزیهای صهیونیستها نسبت به اسلام و قرآن تأکید کردند: دولت آمریکا برای اثبات ادعای خود درباره دخالت نداشتن در این توطئه، باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را به گونه ای شایسته به مجازات برساند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام ولی امر مسلمین جهان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله العزیز الحکیم: انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون

ملت عزیز ایران ـ امت بزرگ اسلام!

اهانت جنون آمیز و نفرت انگیز و مُشمئز کننده به قرآن مجید در کشور آمریکا که در سایه ی امنیت پلیسی آن کشور اتفاق افتاد حادثه ی تلخ و بزرگی است که نمیتوان آن را تنها در حدّ یک حرکت ابلهانه از سوی چند عنصر بی ارزش و مزدور به حساب آورد. این یک اقدام محاسبه شده از سوی مراکزی است که از سال ها پیش به این طرف، سیاست اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در دستور کار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی، به مبارزه با اسلام و قرآن پرداخته اند. این حلقه ی دیگری از زنجیره ی ننگینی است که با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حرکت کاریکاتوریست خبیث دانمارکی و دهها فیلم ضد اسلام ساخته شده در هالیوود ادامه یافت و اکنون به این نمایش نفرت انگیز رسیده است. پشت صحنه ی این حرکات شرارتبار چیست و کیست؟

مطالعه ی این روند شرارت که در این سالها با عملیات جنایتبار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاکستان همراه بود، تردیدی باقی نمیگذارد که طرّاحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فکرهای صهیونیستی است که از بیشترین نفوذ بر دولت آمریکا و سازمانهای امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولتهای اروپائی برخوردارند. اینها همان کسانی اند که پژوهشهای حقیقت یاب مستقل روز به روز بیشتر انگشت اتهام در ماجرای حمله به برجها در 11 سپتامبر را به سوی آنان متوجه میکنند. آن ماجرا بهانه ی حمله به افغانستان و عراق را به رئیس جمهور جنایتکار وقت آمریکا داد و او اِعلان جنگ صلیبی کرد و همان شخص بنابر گزارشها، دیروز اعلام کرده است که این جنگ صلیبی با ورود کلیسا به صحنه، کامل شد.

هدف از اقدام نفرت انگیز اخیر آن است که از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه ی مسیحی به سطوح همگانی مردم کشیده شود و با دخالت کلیسا و کشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه ای از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملتهای مسلمان را که از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه دار میشوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.

این اقدام کینه توزانه، نه آغاز یک جریان، بلکه یک مرحله از روند طولانی مدتِ اسلام ستیزی به سرکردگی صهیونیسم و رژیم آمریکا است. اینک همه ی سران استکبار و ائمة الکفر در برابر اسلام قرار گرفته اند. اسلام، دین آزادی و معنویت انسان، و قرآن کتاب رحمت و حِکمت و عدالت است؛ وظیفه ی همه ی آزادیخواهان جهان و همه ی ادیان ابراهیمی است که در کنار مسلمانان با سیاست پلید اسلام ستیزی با این شیوه های نفرتبار مقابله کنند. سران رژیم آمریکا نمیتوانند با سخنان فریبنده و میان تهی، خود را از اتهام همراهی با این پدیده ی زشت تبرئه کنند. سالهاست که مقدسات و همه ی حقوق و حرمت میلیونها مسلمان مظلوم در افغانستان و پاکستان، در عراق و لبنان و فلسطین زیر پا گذاشته شده است. صدها هزار کشته، دهها هزار زن و مرد اسیر و زیر شکنجه، هزاران کودک و زن ربوده شده و میلیونها معلول و آواره و بی خانمان، قربانی چه چیزی شده اند؟ و با همه ی این مظلومیتها، چرا در رسانه های جهانی غرب، مسلمانان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطری برای بشریت وانمود میکنند؟ چه کسی باور میکند که این توطئه ی گسترده بدون کمک و دخالت حلقه های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریکا ممکن و عملی است؟!

برادران و خواهران مسلمان در ایران و سراسر جهان!

لازم میدانم این چند نکته را به همه متذکر گردم:

اولاً: این حادثه و حوادث پیش از آن به روشنی نشان میدهد که آنچه امروز آماج حمله ی نظام استکبار جهانی است، اصل اسلام عزیز و قرآن مجید است؛ صراحتِ مستکبران در دشمنی با جمهوری اسلامی ناشی از صراحت ایران اسلامی در مقابله با استکبار است و تظاهر آنان به دشمن نبودن با اسلام و دیگر مسلمانان، دروغی بزرگ و فریبی شیطانی است. آنان با اسلام و هر آنکس که بدان پایبند است و هر آنچه نشانه ی مسلمانی است دشمن اند.

ثانیاً: این سلسله ی کینه توزیها با اسلام و مسلمین، ناشی از آن است که از چند دهه پیش تاکنون نور اسلام از همیشه تابنده تر و نفوذ آن در دلها در جهان اسلام و حتی در غرب از همیشه بیشتر شده است. ناشی از آن است که اُمت اسلام از همیشه بیدارتر شده و ملتهای مسلمان اراده کرده اند زنجیرهای دو قرن استعمار و تجاوز مستکبران را پاره کنند. حادثه ی اهانت به قرآن و پیامبر عظیم الشأن صلی اله علیه و آله، با همه ی تلخی، در دل خود حامل بشارتی بزرگ است. خورشید پر فروغ قرآن روزبروز بلندتر و درخشنده تر خواهد شد.

ثالثاً: همه باید بدانیم که حادثه ی اخیر ربطی به کلیسا و مسیحیت ندارد و حرکات عروسکی چند کشیش ابله و مزدور را نباید به پای مسیحیان و مردان دینی آنان نوشت. ما مسلمانان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی، خواسته ی دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه وار است و درس قرآن به ما، در نقطه ی مقابل آن قرار دارد.

و رابعاً: طرف مطالبه ی همه ی مسلمانان، امروز دولت آمریکا و سیاستمداران آنند. آنها اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را که دل یک و نیم میلیارد مسلمان را به درد آورده اند، به گونه ای شایسته به مجازات برسانند.

و السلام علی عباد اله الصالحین

سیّدعلی خامنه ای

22/شهریور/1389


 
 
یابن الحسن تسلیت.تسلیت
نویسنده : محمدموسوی - ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٩
 

بیانیه نمازگزاران در محکومیت هتک حرمت قرآن
هتک حرمت قرآن ناشی‌از زبونی‌استکبار است
جام جم آنلاین: در پایان تظاهرات سراسری امروز که در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم برگزار شد قطعنامه ای قرائت شد که در بخشی از آن تاکید شده است: امت اسلام اقدامات اهانت آمیز عوامل صهیونیزم بین الملل و شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار را ناشی از زبونی و درماندگی استکبار جهانی در مقابل منطق نورانی قرآن کریم و آن را نشانی روشن از افول نظام لیبرال دموکراسی غرب و به بن بست رسیدن اندیشه های استعماری می داند.


ملت بزرگ و همیشه در صحنه ایران اسلامی همگام و همصدا با دیگر کشورهای اسلامی، امروز پس از اقامه نماز جمعه باحضور پرشور، گسترده و انقلابی خود در تظاهرات سراسری، اعتراض به اهانت به ساحت قدسی قرآن کریم ؛ امواج خروشان و طوفان احساسات پاک و اراده‌های راسخ برخاسته از قدرت ایمان مسلمانان را نشان دادند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، متن کامل این قطعنامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره و لوکره الکافرون» (آیه 8 سوره صف)

«کافران می خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل و مسخره خاموش کنند و البته خدا نور خود را هرچند کافران خوش ندارند تمام و کمال (محفوظ) خواهد داشت.»

قرآن کریم مقدس ترین کتاب آسمانی و معجزه جاودان و مظهر رحمت الهی، مصحف نورانی عدالت و رحمت، صلح و شفقت و روشن ترین راه هدایت انبیاء بشر تا مقام خلیفه اللهی است. قرآن کریم به عنوان انگیزه بعثت نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)، جامع همه ادیان الهی از دین حضرت آدم تا اسلام حضرت خاتم و کامل کننده کتب آسمانی فرستاده شده از سوی خداوند باری تعالی است و توهین به ساحت قدسی آن، توهین به همه ادیان آسمانی و پیروان مکتب انبیاء الهی(علیهم السلام) و به آتش کشیدن تمامی ارزش های والای انسانی است.

جهان اسلام این روزها آکنده از خشم و نفرت و انزجار نسبت به اقدام جنون آمیز و نفرت برانگیز اهانت به ساحت قدسی قرآن کریم از سوی صهیونیسم بین الملل و استکبار پلید آمریکایی است که میلیون ها آزاده جهان را از داغ این جسارت بزرگ و جنایت بی شرمانه به دین مبین اسلام و ارزش های الهی و شرافت و کرامت انسانی به خشم آورده است.

امواج خروشان و طوفان احساسات پاک و اراده های راسخ برخاسته از قدرت ایمان مسلمانان حق طلب در سراسر گیتی و واکنش پیروان دیگر ادیان الهی به این اقدام موهن نشان داد که معارف و ارزش های الهی ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی، در قلب و جان و روح مردم موحد و آزاده جهان از پایگاهی عمیق و جایگاهی ریشه دار برخوردار است.

اینک در شرایطی که با پیام حکیمانه و راهبردی ولی امر مسلمین، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امت بزرگ اسلام در معرض رسالتی سترگ قرار گرفته است، ما ملت مسلمان و انقلابی ایران با شرکت در این تظاهرات سراسری، ضمن محکومیت و ابراز خشم و انزجار شدید خود از این اقدام موهن، مواضع خود را با ندای بلند تکبیر به این شرح اعلام می داریم:

1- کاسه صبر مسلمانان عالم و آزادی خواهان جهان از حرکات اسلام ستیزانه و سناریوهای پلید دشمنان قسم خورده اسلام در ایجاد فتنه هایی نظیر ماجرای سلمان رشدی مرتد و کاریکاتوریست خبیث دانمارکی به خصوص اهانت اخیر در کشور آمریکا و توهین هایی که هر روز به مسلمانان جهان در کشورهایی نظیر افغانستان، عراق، پاکستان، فلسطین و لبنان می شود، لبریز شده است. بار دیگر فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) را برای یادآوری ذهن های غبار گرفته نظام لیبرال سرمایه داری تکرار می کنیم که اگر در مقابل دین ما بایستید در مقابل همه دنیای شما خواهیم ایستاد.

2 - ملت ایران و مسلمانان آگاه جهان تردیدی در نقش لابی صهیونیستی در حادثه یازدهم سپتامبر ندارند و آن را روی دیگری از سناریوی ساختگی هولوکاست برای بهانه جویی و اعمال خشونت علیه مسلمانان و اشغال سرزمین های اسلامی دانسته و از اندیشمندان و آزادی خواهان جهان می خواهند که برای دفاع از حقوق انسان های بی گناه با تشکیل کمیته حقیقت یاب و مستقل برای یافتن ماهیت حقیقی و ابهام زدایی از این حادثه جنایت بار، چهره واقعی عاملان صهیونیستی و دین ستیز حادثه مشکوک یازدهم سپتامبر را برای جهانیان برملا سازند.

3 - اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم مقدمه ای برای اجرای طرح صهیونیستی ایجاد نزاع میان مسلمان و مسیحی است. لذا ملت ایران نسبت به ورود کلیسا به بازی سیاسی بازیگردانان صحنه استکبار جهانی به ویژه صهیونیسم بین الملل هشدار می دهد و از پیروان واقعی حضرت عیسی بن مریم (علی نبینا و آله و علیهما السلام) می خواهد تا نسبت به عواقب خطرناک ایفای نقش ناخواسته در سناریوی از پیش محاسبه و برنامه ریزی شده صهیونیست ها برای جنگ مذهبی بین ادیان الهی، هوشیار باشند.

4 - قرآن کتاب رحمت، حکمت و عدالت و سرچشمه دانایی، رهایی و عزت بخشی انسان است. امت اسلام اقدامات اهانت آمیز عوامل صهیونیزم بین الملل و شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار را ناشی از زبونی و درماندگی استکبار جهانی در مقابل منطق نورانی قرآن کریم دانسته و آن را نشانی روشن از افول نظام لیبرال دموکراسی غرب و به بن بست رسیدن اندیشه های استعماری می داند. لذا تاسف عمیق خود را از غفلت و وابستگی برخی از حکمرانان و دولت مردان کشورهای اسلامی که همچنان به تمدن رو به انحطاط غرب دل بسته اند، اعلام می دارد.

5 - ما تظاهرکنندگان از علما، دانشمندان و مسئولین مراکز فرهنگی، مذهبی و قانون گذاری می خواهیم تا با هدف ممانعت از هرگونه اهانت به ادیان، پیشنهاد جمهوری اسلامی در "تدوین منشور جهانی جلوگیری از توهین به مقدسات ادیان الهی" را به عنوان گامی بازدارنده و کارساز، مورد توجه و اقدام عملی قرار دهند.

6 - ملت آگاه و با بصیرت ایران اسلامی موضوع فلسطین و جنایات بی شرمانه رژیم اشغالگر قدس را به عنوان مسئله اصلی و فاجعه پاکستان و عدم کمک رسانی کشورهای مدعی حقوق بشر را به عنوان مسئله فوری جهان اسلام می داند. از همین رو سناریوی نفرت انگیز اهانت به مقدسات را نیز اقدامی در جهت انحراف افکارعمومی از موضوعات مهم منطقه دانسته و خواستار روشنگری علما و اندیشمندان جهان اسلام درخصوص توطئه های رژیم جنایت کار اسرائیل می باشد.

ولینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

هشتم شوال 1431 هجری قمری

مصادف با جمعه بیست و ششم شهریورماه 1389 هجری شمسی


 
 
عیدفطر
نویسنده : محمدموسوی - ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۱٦
 

جامه زهد وریا کندم وبرتن کردم

خرقه پیر خراباتی وهوشیار شدم

واعظ شهرکه ازبندخودآزارم داد

ازدم رند می آلود  مددکار شدم

من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم

(شعراز:امام خمینی(ره) )

آمدن عید سعید فطربرتمام شعیان جهان  به خصئوص طرفداران مداح بااخلاص اهل بیت عصمت وطهارت

حاج عبدالرضا هلالی مبارک باد                                                                                                                                                                                                 یاعلی (ع) سیدمحمدموسوی ساداتی

 


 
 
مناجات با خدا (احیاء لیالی قدر)
نویسنده : محمدموسوی - ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳
 

  مناجات با خدا (احیاء لیالی قدر)  

سخنران : حجت الاسلام و المسلمین موذن

مرثیه سرایی توسط حاج عبدالرضا هلالی

زمان : جمعه ۵ شهریور تا جمعه ١٢ شهریور ماه ٨٩ به مدت ٨ شب از ساعت ٣٠/٢١

نشانی : خیابان ١٧ شهریور - بالاتر از میدان خراسان - کوچه نورمهدی - حسینیه حضرت موسی ابن جعفر(ع)


 
 
هیئت الرضا (ع) زنده باشی!
نویسنده : محمدموسوی - ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢
 

هیئت الرضا (ع) زنده باشی!  

درد عشقی کشیده ام که مپرس ...زهر هجری چشیده ام که مپرس ...

اعتقادم به تو دیرینه است! بیرق پر از شور و شعور من ، هیئت الرضا(ع)!

که تقدس خاصی برایم داری ...تویی که مرا به صحرای مملو از تابش حرارت آفتاب عشق و محبت اهل بیت (ع) ، پر از گرمای ناز و خوشایند روضه ها می بری ...

بیرق من !

تو فراتر از زمان و مکانی ، کی خواهند فهمید قدر تو را؟ تو مرا تصحیح و بنا نمودی ...

جرعه ای از پیمانه ات ، مرا در وادی می خوری ، آزاد و رها می کند ...

بیرق من !

تو مرا به اصلم می رسانی و محو وصالم می کنی ... بیقرار و واله ترم می کنی و بیشتر شیدایم می کنی ، زیرا در کنار تو به جانان نزدیک ترم ...

بیرق من !

ولایت دوستی را در تو فهمیدم ... در پهنای تو که به وسعت دنیاست ، به دور شمع وجود حسین (ع)چرخیدم و سوختم... اول کلام تو ، آغاز سخن تو ، سخن عشق بود ... تو را تحلیل نتوان کرد ... با تو لحظه به لحظه به هدف نزدیک تر می شوم (همان تقرب) و دارای درجات ... در تو با خیال معشوق ، عشق بازی می کنم و در تو گاهی فاصله کم می شود تا جایی که با تمام وجود حس می کنم ، در تو زیبایی ها را لمس می کنم و در آغوش می کشم ، با همین تفاوت هاست که تو را دوست دارم... در تو اشک ها جاری شود و منظره وصف ناشدنی بر جای می ماند ... در امر خیر باید عجله کرد و درنگ جایز نیست ، شاید حادثه ای دیگر مرا از تو باز دارد و حسرت رسیدن را بر دلم بنشاند...

تو را دوست دارم هیئت من!

سخن عشق را در تو شنیدم... که می دانم عشقی که حرکت نیافریند و عمل نزاید،عشق نیست بلکه تعشق است ... اعتقادم به تو فراتر از اینهاست ، با تو در مسیر حرکتم ...عجبا این چه سری است که در تو نهفته است... از با تو بودن آرامشی در وجودم ایجاد می شود ... وای از عافیت طلبانی که هیچ مسئولیتی جز نقد تو ندارند ...

تو را بنا می کنیم ... تو جاودانه ای و مکتبت هم درست ... تقدیر خداوند هر آنچه باشد آن خواهد شد ... نمی گذارم آرامشی که در تو دارم مورد دستخوش قرار گیرد ...

بیرق من ! هیئت من ! هیئت الرضا(ع) ...

زنده باشی !