هلالیون

دانلود نوحه از حاج عبدالرضاهلالی وسایر مداحان

یابن الحسن تسلیت.تسلیت
نویسنده : محمدموسوی - ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٩
 

بیانیه نمازگزاران در محکومیت هتک حرمت قرآن
هتک حرمت قرآن ناشی‌از زبونی‌استکبار است
جام جم آنلاین: در پایان تظاهرات سراسری امروز که در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم برگزار شد قطعنامه ای قرائت شد که در بخشی از آن تاکید شده است: امت اسلام اقدامات اهانت آمیز عوامل صهیونیزم بین الملل و شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار را ناشی از زبونی و درماندگی استکبار جهانی در مقابل منطق نورانی قرآن کریم و آن را نشانی روشن از افول نظام لیبرال دموکراسی غرب و به بن بست رسیدن اندیشه های استعماری می داند.


ملت بزرگ و همیشه در صحنه ایران اسلامی همگام و همصدا با دیگر کشورهای اسلامی، امروز پس از اقامه نماز جمعه باحضور پرشور، گسترده و انقلابی خود در تظاهرات سراسری، اعتراض به اهانت به ساحت قدسی قرآن کریم ؛ امواج خروشان و طوفان احساسات پاک و اراده‌های راسخ برخاسته از قدرت ایمان مسلمانان را نشان دادند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، متن کامل این قطعنامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره و لوکره الکافرون» (آیه 8 سوره صف)

«کافران می خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل و مسخره خاموش کنند و البته خدا نور خود را هرچند کافران خوش ندارند تمام و کمال (محفوظ) خواهد داشت.»

قرآن کریم مقدس ترین کتاب آسمانی و معجزه جاودان و مظهر رحمت الهی، مصحف نورانی عدالت و رحمت، صلح و شفقت و روشن ترین راه هدایت انبیاء بشر تا مقام خلیفه اللهی است. قرآن کریم به عنوان انگیزه بعثت نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)، جامع همه ادیان الهی از دین حضرت آدم تا اسلام حضرت خاتم و کامل کننده کتب آسمانی فرستاده شده از سوی خداوند باری تعالی است و توهین به ساحت قدسی آن، توهین به همه ادیان آسمانی و پیروان مکتب انبیاء الهی(علیهم السلام) و به آتش کشیدن تمامی ارزش های والای انسانی است.

جهان اسلام این روزها آکنده از خشم و نفرت و انزجار نسبت به اقدام جنون آمیز و نفرت برانگیز اهانت به ساحت قدسی قرآن کریم از سوی صهیونیسم بین الملل و استکبار پلید آمریکایی است که میلیون ها آزاده جهان را از داغ این جسارت بزرگ و جنایت بی شرمانه به دین مبین اسلام و ارزش های الهی و شرافت و کرامت انسانی به خشم آورده است.

امواج خروشان و طوفان احساسات پاک و اراده های راسخ برخاسته از قدرت ایمان مسلمانان حق طلب در سراسر گیتی و واکنش پیروان دیگر ادیان الهی به این اقدام موهن نشان داد که معارف و ارزش های الهی ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی، در قلب و جان و روح مردم موحد و آزاده جهان از پایگاهی عمیق و جایگاهی ریشه دار برخوردار است.

اینک در شرایطی که با پیام حکیمانه و راهبردی ولی امر مسلمین، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) امت بزرگ اسلام در معرض رسالتی سترگ قرار گرفته است، ما ملت مسلمان و انقلابی ایران با شرکت در این تظاهرات سراسری، ضمن محکومیت و ابراز خشم و انزجار شدید خود از این اقدام موهن، مواضع خود را با ندای بلند تکبیر به این شرح اعلام می داریم:

1- کاسه صبر مسلمانان عالم و آزادی خواهان جهان از حرکات اسلام ستیزانه و سناریوهای پلید دشمنان قسم خورده اسلام در ایجاد فتنه هایی نظیر ماجرای سلمان رشدی مرتد و کاریکاتوریست خبیث دانمارکی به خصوص اهانت اخیر در کشور آمریکا و توهین هایی که هر روز به مسلمانان جهان در کشورهایی نظیر افغانستان، عراق، پاکستان، فلسطین و لبنان می شود، لبریز شده است. بار دیگر فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) را برای یادآوری ذهن های غبار گرفته نظام لیبرال سرمایه داری تکرار می کنیم که اگر در مقابل دین ما بایستید در مقابل همه دنیای شما خواهیم ایستاد.

2 - ملت ایران و مسلمانان آگاه جهان تردیدی در نقش لابی صهیونیستی در حادثه یازدهم سپتامبر ندارند و آن را روی دیگری از سناریوی ساختگی هولوکاست برای بهانه جویی و اعمال خشونت علیه مسلمانان و اشغال سرزمین های اسلامی دانسته و از اندیشمندان و آزادی خواهان جهان می خواهند که برای دفاع از حقوق انسان های بی گناه با تشکیل کمیته حقیقت یاب و مستقل برای یافتن ماهیت حقیقی و ابهام زدایی از این حادثه جنایت بار، چهره واقعی عاملان صهیونیستی و دین ستیز حادثه مشکوک یازدهم سپتامبر را برای جهانیان برملا سازند.

3 - اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم مقدمه ای برای اجرای طرح صهیونیستی ایجاد نزاع میان مسلمان و مسیحی است. لذا ملت ایران نسبت به ورود کلیسا به بازی سیاسی بازیگردانان صحنه استکبار جهانی به ویژه صهیونیسم بین الملل هشدار می دهد و از پیروان واقعی حضرت عیسی بن مریم (علی نبینا و آله و علیهما السلام) می خواهد تا نسبت به عواقب خطرناک ایفای نقش ناخواسته در سناریوی از پیش محاسبه و برنامه ریزی شده صهیونیست ها برای جنگ مذهبی بین ادیان الهی، هوشیار باشند.

4 - قرآن کتاب رحمت، حکمت و عدالت و سرچشمه دانایی، رهایی و عزت بخشی انسان است. امت اسلام اقدامات اهانت آمیز عوامل صهیونیزم بین الملل و شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار را ناشی از زبونی و درماندگی استکبار جهانی در مقابل منطق نورانی قرآن کریم دانسته و آن را نشانی روشن از افول نظام لیبرال دموکراسی غرب و به بن بست رسیدن اندیشه های استعماری می داند. لذا تاسف عمیق خود را از غفلت و وابستگی برخی از حکمرانان و دولت مردان کشورهای اسلامی که همچنان به تمدن رو به انحطاط غرب دل بسته اند، اعلام می دارد.

5 - ما تظاهرکنندگان از علما، دانشمندان و مسئولین مراکز فرهنگی، مذهبی و قانون گذاری می خواهیم تا با هدف ممانعت از هرگونه اهانت به ادیان، پیشنهاد جمهوری اسلامی در "تدوین منشور جهانی جلوگیری از توهین به مقدسات ادیان الهی" را به عنوان گامی بازدارنده و کارساز، مورد توجه و اقدام عملی قرار دهند.

6 - ملت آگاه و با بصیرت ایران اسلامی موضوع فلسطین و جنایات بی شرمانه رژیم اشغالگر قدس را به عنوان مسئله اصلی و فاجعه پاکستان و عدم کمک رسانی کشورهای مدعی حقوق بشر را به عنوان مسئله فوری جهان اسلام می داند. از همین رو سناریوی نفرت انگیز اهانت به مقدسات را نیز اقدامی در جهت انحراف افکارعمومی از موضوعات مهم منطقه دانسته و خواستار روشنگری علما و اندیشمندان جهان اسلام درخصوص توطئه های رژیم جنایت کار اسرائیل می باشد.

ولینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

هشتم شوال 1431 هجری قمری

مصادف با جمعه بیست و ششم شهریورماه 1389 هجری شمسی